Power Sport משלוחים חינם בקנייה מעל 299 ₪ Power Sport מרכז הכושר והתזונה Power Sport העתיד כבר כאן - סדרת PS תוספי תזונה חיונים

למה חשוב אופני כושר בישיבה עם משענת גב לגיל הבוגר

למה חשוב אופני כושר בישיבה עם משענת גב לגיל הבוגר

כאשר אנחנו מגיעים לגיל מתבגר אשר מעוניינים לשמור על אורח חיים בריא,ולהישאר בכושר פעיל,ישנן אפשרויות כושר נהדרות עבור הגיל המתבגר שיעזרו לכם לשמור על הסיבולת והבריאות למשך שנים.

איזה סוג של אופני כושר מומלץ?

הסיבה מדוע תרצה לשקול שימוש באופניים בישיבה עם משענת גב היא מכיוון שיש סיכון נמוך יותר לפתח כאבי גב מאופניים כאלה בהשוואה לאופניים בישיבה רגילה ללא תמיכה לגב, במיוחד עבור אנשים מבוגרים.

פחות סיכון לגב התחתון:

 כאשר אנחנו פונים לאופניים רגילות, אין תמיכה לגב שתתמוך בך, אז אתה חייב לשמור על היציבה בעצמך.לרוב ישיבה על אופניים רגילות במטרה לישיבה זקופה ובאחריות המתאמן,לא תמיד זה קורה ולרוב אנשים ללא מודעות מחמירים את המצב . כאשר הישיבה הטבעית שאנשים נוהגים זה לרוב  משתנה מישיבה זקופה ולאחר מכן הישיבה הופכת להיות בצורה כפופה מעט כשהם אוחזים בכידון, או גרוע מכך, נשענים על הכידון כדי לנוח את פלג גופם העליון.

פעולה זו הולכת להעמיד לחץ ומתח רב יותר על הגב התחתון, לא רק מכיוון שעכשיו בישיבה כזו נגרם מתיחה של רצועות הגב, אלא אתה גם מחליש את השרירים לאורך זמן מכיוון שהם אינם שומרים על המיקום האופטימלי.

יציבה זקופה והגנה על הגב היא מה שרצוי והאופניים האלה פשוט לא מעודדים זאת.  עבור אנשים צעירים יותר שאינם בסיכון לאובדן מסת שריר זה לא מהווה איום גדול מכיוון שהם עשויים לעסוק  בפעילויות נוספות בספורט כאשר משלבים תרגילים לחיזוק שרירי הגב,ואינם צריכים לדאוג.

בגיל מבוגר כאשר מחליטים לרכוש אופני כושר ולעסוק בפעילות אירובי במהלך היום באופן עצמאי וללא תוכנית, לרוב ישנה ירידה בכוח שרירי הגב ,על מנת למנוע חוסר יציבות ולחץ על גב תחתון או פגיעה כל שהיא , עדיף לבחור אופניים עם כיסא עם תמיכה לגב התחתון.

קשישים רבים למרבה הצער כבר מראים סימני יציבה לקויה שמגיעה, כאשר גבם כפוף משנים שלא תיקן את עצמם.  מה שקורה במצב זה הוא שרירי החזה מתהדקים בעוד שרירי הגב משתחררים, ואז מושכים את הכתפיים קדימה וגורמים לגיבוש המראה ההוא לקבל צורה.

אופני כושר בישיבה עם משענת גב מומלצים מאד לגיל השלישי וכמובן יכולים להתאים לכל אדם אשר אין ביכולתו לעבוד על כל מכשיר אירובי אחר וזקוקים לתמיכה מלאה לגב התחתון,או אם יש בעיות בריאות אשר נזקקים למכשיר אירובי עם תמיכה מלאה לגב התחתון.

לרוב האוכלוסיה אשר לא נפגשה עם סוג של מכשיר אירובי אופני כושר בישיבה עם משענת גב, יחפשו דגמים זולים ופשוטים על מנת לעסוק בפעילות ספורט כדי להקל על בעיות שנתגלו מחוסר פעילות,או עקב בעייה בריאות שדורשת לעסוק בספורט.

לא תמיד זה עובד,לרוב קיימים בשוק דגמים זולים שאינם מאפשרים את זוית הפידול הנכונה,את הישיבה היציבה ,תמיכה מלאה לגב התחתון וזוית פידול אלכסונית שאינה מפעילה לחץ על מפרק הירך והברכיים.חשוב להתייחס לכל פרט בריאותי על מנת להקל על הבעייה או לקבל את זוית הפידול הנכונה,מאשר להחמיר במצב הבריאותי,או לעסוק בפעילות אירובית לא נכונה.

מה מומלץ להתייחס בבחירת אופני כושר בישיבה:

אופני כושר עם תמיכה לגב התחתון מומלץ לבחור כיסא שהוא מתכוונן בצורה אלכסונית כאשר הפידול מתבצע בזוית אלכסונית,כאשר מקל יעל רמת הכאב הקיימת בברכיים או באגן. חשוב להתייחס למשקל המכשיר על מנת לקבל חלוקת עומסים שווה ונכונה.

עבודה על אופני כושר ללא תמיכה לגב יכולה להחמיר את המצב מבלי להתייחס לזה מראש, יתר על כך אם לא עסקתם בפעילות אירובית עד כה, יש להתייעץ עם איש מקצוע .

כאשר בחירה לאופני כושר עם תמיכה לגב התחתון נעשית , פלג העליון נשען על המשענת כך שראשית אנחנו לא מרגישים לחץ על הגב התחתון מכיוון שיש לך את התמיכה הגב הזקופה שאתה נשען עליה, אתה שומר על יציבה טובה יותר.  אמנם נכון שיש לך את התמיכה כך שהשרירים שלך לא יעבדו קשה כמו שהם היו עושים אם לא הייתה תמיכה, לפחות זה תומך בך במצב תקין, וזה תמיד יהיה בחירה טובה יותר מאשר להיות  במצב גרוע ורגילים יותר להשתמש ביציבה ההיא בכל עת.

האם בחירת אופני כושר עם תמיכה לגב התחתון נכונה:

 כדי להוסיף לכך, אם הבחירה שלכם היא בין אופני כושר בישיבה עם משענת גב להליכון, בהחלט בחרו באופניים בישיבה  אם צמצום פציעות גב הוא המטרה שלכם.  הליכה או ריצה קלה, אם אתה נמצא בכושר, הכושר לעשות זאת, היא די גובה מיסוי על הגוף והגב בגלל כל הלחץ כלפי מטה המופעל עליך בכל צעד וצעד שאתה עושה.  יהיה לך את כל משקל גופך בתוספת כוח המשיכה כנגדך, כך שזה יכול להועיל לחוליה מאחור.  עם הזמן עלולים להיווצר כאבי גב תחתון וכאבים, אשר יכולים להרחיק אותך לחלוטין מפגישות האימון שלך.

לחץ מופחת על מפרק הירך:

הסיבה מדוע אנשים מבוגרים יכולים להפיק תועלת מהאופניים עם תמיכה לגב, היא מכיוון שאופניים מסוג זה נוטים להניח פחות לחץ כולל על מפרק הברך.  לאופניים ללא תמיכה לגב הברכיים עוברות מתחת לגוף ולכן ישנם לא מעט כוחות לחץ הפועלים ישירות על קדמת הברך. 

בגלל המיקום של הברכיים, יש סבירות גבוהה יותר שהברכיים לא יהיו בקו ישר מעל האצבעות, רוב הסיכוי שהברכיים ינועו פנימה או החוצה, תלוי איך הגוף שלך יכול לרכז את התנועה בקו ישר על מנת לעבוד בזווית קבועה וישרה.  אם יש לך שריר ירך פנימי או חיצוני חלש זה יכול גם למשוך את הברך לכיוון אחד, מה שהופך את זה ליותר סביר שאתה הולך לחוות כוחות שחיקה על הברך, מה שמוביל לכאב ולפציעה בסופו של דבר.

לעומת זאת, עם האופניים עם משענת גב, מכיוון שהברכיים נעות לפני הגוף, יש פחות כוחות מוחלטים הפועלים על קדמת הברך ובמקום זה, הם מאוזנים יותר לאורך כל הברך.

 נוסף על כך, בגלל דפוס התנועה המסוים שבו אתה משתמש באופניים אלה, יש פחות סיכוי שהברכיים לא יופנו בקו אחד עם הירכיים, ובכך תפחית את הכוחות העצומים הפוטנציאליים מצד זה או אחר.  בעיקרון, מדובר בתנועה מאוזנת יותר לברכיים ולרוב האנשים יהיה יותר קל לשלוט בדפוס התנועה הזה.

הקלה על פציעות/בעיות ברכיים:

 פציעות ברכיים יכולות להיות מציקות ומתמשכות ולא נדיר לראות אנשים מבוגרים חווים לא מעט בעיות ברכיים ככל שהם מתבגרים, לכן תרצו לעשות כל שביכולתכם בכדי להגן על הברכיים – בחירת האופניים בישיבה עם תמיכה הגב התחתון.

 אם אתה רגיל לעבוד עם אופניים בישיבה רגילה, כיוון שזה מה שתמיד השתמשת בו ומה שאתה רגיל אליו, זה בסדר גמור, אבל רק זכור שאולי תרצה להחזיק את האופניים עם משענת גב בנוסף למטרות אימון צולבות.  על ידי שימוש באופניים אלה מדי פעם בכדי לסייע בהפגת חלק מאותם מתחים מתמשכים בברכיים ובגב, אתה יכול לנקוט בצד את הפציעות.

 פגיעות בשימוש יתר נפוצות מדי אצל אנשים שעושים את אותה צורה של אירובי שוב ושוב, ולכן שילוב של שניהם הוא בדרך כלל אידיאלי.

דרישה פחותה של יציבות:

יתרון אחרון של האופניים עם תמיכה לגב התחתון, לאנשים מבוגרים שתרצה לזכור הוא שנדרש פחות שליטה ביציבה לרכיבה על האופניים.  אם אתה מבוגר שמאבד את שיווי המשקל והיציבות שלך, אתה עלול למצוא את האופניים הרגילות ללא תמיכה לגב קצת פחות יציבות,  בזמן שאתה בישיבה, אתה עדיין צריך לאזן את פלג הגוף העליון בזמן שפלג הגוף התחתון נע, מה שיכול להוות אתגר עבור אנשים מסוימים.

 החדשות הטובות הן עם האופניים עם משענת גב. מכיוון שיש לך את הכרית האחורית שאתה יכול להישען עליה, זה אומר שאתה מיוצב לגמרי בכיסא.  זה הופך את זה רק לפעילות גוף תחתון וכזו שרוב הקשישים צריכים להיות מסוגלים לעשות בקלות.

 זו גם דרך נהדרת להכיר את עצמכם לרכיבה על אופניים אם מעולם לא רכבתם על אופניים לפני כן, כל כך קל ללמוד וליישם בשגרת אימונים.

 קשישים מסוימים עשויים בסופו של דבר לרצות לנסות את האופניים הרגילות בזמן, בעוד שאנשים במקום זה ישמחו רק לשמור על התוכנית שלהם על האופניים בישיבה עם משענת גב בכל עת.

כתוצאה מכך אנשים מבוגרים עשויים למצוא עצמם בוחרים אופני כושר בישיבה עם תמיכה חגב התחתון על פני אופני כושר רגילות. אם אתם מחפשים פעילות אירובית אופני כושר רגילות ועם תמיכה לגב התחתון שניהם עוסקים בפעילות זאת ,אולם אופנים עם משענת גב יכול למנוע פציעות עתידיות במפרק הברך והירך,ובמיוחד עבור אנשים מבוגרים.  הקפידו בעת רכישת אופני כושר להיוועץ עם איש מקצוע על מנת לבחור את הדבר הנכון והמתאים,כדי למנוע פציעות או החמרת מצב אם סובלים בבעיות בריאות כלשהם.

צורת רמות קושי:

דרגות קושי באופני ישיבה מתחלקות ל-2 צורות התנגדויות מגנטי / אלקטרומגנטי/חשמלי.

התנגדות מגנטית נעשיית ע”י כפתור/ידית הנעה בצורה סיבובית על מנת לשנות את ההתנגדות.

חשוב לשים לב!

פדאלים: נוחים להתאמה אישית

כיסא:משענת גב עם תמיכה לגב התחתון הנע על מסילה כלפי מעלה/מטה,עם נעילת המושב.

חיישני דופק: אפשרות מדידת דופק על ידי לחצני דופק בצידי הכיסא לנוחות המתאמן.

מושב מרופד ונוח לישיבה.

גלגל תנופה:רוב הדגמים הממוצעים גלגלי התנופה שלהם נע עד 10 ק”ג, המלצה לגלגל תנופה 14-20 ק”ג ,לקבלת תנועה סיבובית גדולה יותר ומומלצת יותר.

יש לציין! משקל האופניים קובעים את משקל המתאמן ,לכן חשבו להתאים את הדגם מול רמות המתאמנים ומשקל מקסימאלי לפי האנשים שאמורים לעבוד עליו.

צרו קשר

פוסטים בנושא

למה חשוב אופני כושר בישיבה עם משענת גב לגיל הבוגר

למה חשוב אופני כושר בישיבה עם משענת גב לגיל הבוגר

0
  0
  העגלה שלך
   Apply Coupon
    דילוג לתוכן