Power Sport משלוחים חינם בקנייה מעל 299 ₪ Power Sport מרכז הכושר והתזונה Power Sport העתיד כבר כאן - סדרת PS תוספי תזונה חיונים

חלבון מי גבינה WHEY– האם אבקת חלבון הוא משקה הספורט החדש

חלבון מי גבינה

כמה חלבון מומלץ לאכול ביום

חלבון (PROTEIN)המגיע מהמזון מתפרק לאבני הבניין העיקריים בגוף.

החלבונים בגופנו יוצרים רקמות חדשות בתהליך השיקום , בונים את השריר ,הורמונים ,אנזימים המזרזים תהליכים בגופנו ומולקולות שונות המשרתות פונקציות חשובות רבות.רמת חלבון גבוהה בגוף עוזרת הן ליכולות גופניות גבוהות והן להקטנת נזקים המתחרשים כתוצאה מעומס פיזיולוגי . כמו כן , עוזרת להתאוששות השריר ובנייתו לאחר אימון .

חלבונים מורכבים ממולקולות הנקראות חומצות אמינוBCAA . חומצות אמינו מיוצרות בתאים בתהליכים של חילוף חומרים. כל אורגניזם כולל האדם הוא בעל יכולת לייצר חומצות אמינו מסוימות,וחוסר יכולת לייצר בעצמו חומצות אמיניות אחרות . לכן יש להשלים את חומצות האמינו החסרות מן המזון . מחקרים הראו כי אותן חומצות אמינו BCAA המגיעות מן המזון חיוניות לתהליכים של הצטננות,מחלות זיהומיות ובניית שרירים בתנאים של אימונים מסיבים .ולכן באמצעות תזונה נכונה ותוספים זמינות החלבון לגוף תהיה גבוהה יותר.

מרבית האנשים העוסקים בפעילות גופנית נדרשים לדאוג לצריכה של חלבון לא רק כמותי גם איכותי כמו למשל של חברת OLIMP בעל ערך ביולוגי גבוה לשם בניית שריר ומניעת הפירוק שריר,כך למעשה  מעודדים שמירה של עלייה במסת השריר,חיזוק מערכת החיסונית

באופן כללי ;

אכילה בזמנים שווים במהלך היום המשלבים מוצרים מן החי כגון ;בשר,ביצים,דגים וחלב תספק את כמות החלבון הנחוצה ליום. ישנה חשיבות רבה הן לכמות החלבון הנצרכת והן לאיכותו עבור שיקום ופיתוח מסת השריר ומניעת פירוקו.

במידה וצריכת החלבון דרך המזון אינה מספיקה יש לצרוך את החלבון דרך תשלובת חלבונים (COMPLEX) ו/או    חלבון WHEY. חשיבות רבה לרכישת  אבקות חלבון על בסיס טבעי [ ללא חומצות אמינו סינתטיות ]ובעלי מינונים גבוהים  מחלבונים מן החי.           

המלצות מעשיות ומינון כמות החלבונים ביום

בכדי לעמוד בעומסים של אימוני כוח , פעילות בסיבולת גבוהה,אירובי, ופיתוח גוף יש צורך בכמות צריכת החלבון המתאימה לכל מתאמן

דרגת אימון ללא אימון מתחילים(2-3 אימונים בשבוע) מתאמן חובב3-5 אימונים בשבוע פעילות מאסיבית(מפתחי גוף,סיבולת בעצימות גבוהה)5-7 אימונים בשבוע
כמות צריכת חלבון (1 גרם לק”ג משקל) 0.8-1 גרם לק”ג משקל 1.2-1.6 גרם לק”ג משקל 1.2-1.6 גרם לק”ג משקל 1.7-2.2 גרם לק”ג משקל 

המלצות מסכמות

 אם העבודה שלכם היא תובענית פיזית או משלבת הליכה מרובה, ריצה והן פעילות גופנית  מסוימת.אבקות חלבון WHEY PROTEIN/ תשלובת חלבונים WHEY COMPLEX  כהשלמה לארוחת ביניים או לאחר פעילות גופנית  יכולים לקדם את רמת הכושר ולבסוף את מטרותיכם .

אנשים שמחלימים מפציעות עשויים להזדקק ליותר חלבון המלצה.

חלבון שחקן חשוב שמדובר בירידה במשקל.

ייתכן שהסיבה שחלבון OLIMP מי גבינה עשיר בחומצות אמינו מסועפות ועל כן מכונים חלבונים בספיגה מהירה . ובניגוד להם, חלבון קזאין מכונה חלבון “איטי”  שמוביל לעלייה אטית ,מתונה ואינו מעורר סינתזת חלבונים הוא מדכא את פירוקם , כך ששילוב של תשלובת חלבונים מהווים יתרון משמעותי יותר מחלבון מי כגבינה רגלים.

ישנם שלושה סוגי אבקות חלבון חלבון מי גבינה מרוכז , חלבון קזאין , חלבון איזולט (ISOLATE) חלבון מבודד נמצא שלכולם יש השפעה חיובית על בניית מסת שריר לאחר אימון כוח ..

לסיכום – צריכת תשלובת חלבונים

יש לציין כי מאחר שהגוף אינו אוגר חלבון , חשיבותו של מתאמן / ת להשלים את כמות החלבון המומלצת הינה חובה הן מבחינת איכות החלבון ופיזור צריכת החלבון על פני הארוחות במהלך היום והן מבחינת תגבור של חלבון לאחר אימון הפועל לאורך זמן ממושך על השריר .מכאן שצריכת תשלובת חלבונים מסוגים שונים תשפיע באופן אפקטיבי יותר על מסת הגוף הרזה .

כל הנאמר לעיל נאמר עבור המלצה כללית ולא מתייחס לאנשים עם בעיות רפואיות או בריאותיות כאלה ואחרות . 

מומלץ להיוועץ ברופא ספורט , תזונאי , או אנשי מקצוע לפני השימוש בתוספי מזון כדי לא להחטיא את המטרה  ואף לגרום לנזק.

המלצה ע”פ אילן אזולאי

צרו קשר

פוסטים בנושא

חלבון מי גבינה

חלבון מי גבינה WHEY– האם אבקת חלבון הוא משקה הספורט החדש

0
  0
  העגלה שלך
   Apply Coupon
    דילוג לתוכן